Doradztwo podatkowe Białystok

Doradca podatkowy Białystok należy do dziedziny prawa podatkowego, które obecne już od czasów starożytnych. Wraz z pojawieniem się państw pojawiły się także podatki. Nie jest to wobec tego nowe zjawisko. Dawniej wszelkie świadczenia na rzecz państwa przybierały formę danin w naturze. Dla przykładu były to zwierzęta, bądź zboże. Aktualnie, jeżeli żyjemy zgodnie z zapisem Konstytucji, to jak każdy obywatel zobowiązujemy się do ponoszenia ciężarów i świadczeń publicznych. W dzisiejszych czasach ów świadczenia opłacane są w formie pieniężnej.

Doradca podatkowy Białystok

Pomimo tego, że prawo podatkowe jest uznawane za jedną z najstarszych gałęzi prawa, zawód doradcy podatkowego w Polsce istnieje od 1997 roku. Wobec tego jest to dosyć świeża profesja. Pomimo tego, że doradca podatkowy funkcjonuje stosunkowo niedługo na rynku, zaliczany jest do zawodów zaufania publicznego. To bardzo ważny atrybut, zważając na to czym cechuje się zawód doradcy podatkowego.

Doradztwo podatkowe Białystok
Doradca podatkowy na co dzień zajmuje się doradztwem z obszaru prawa podatkowego. Byłoby to jednakże mocno ujmujące, gdybyśmy opis tegoż zawodu zawarli tylko w jednym zdaniu. Obowiązki, jakie spoczywają na doradcy podatkowym są dużo szersze. Przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje doradca zajmuje się doradztwem, ale także wydawaniem opinii oraz wyjaśnianiem kwestii związanych z prawem podatkowym. Jak wiadomo, prawo samo w sobie jest dosyć zawiłe. Dla zwykłego śmiertelnika zapisy tego rodzaju mogą być mocno niezrozumiałe.

Dodatkowo doradca podatkowy zajmuje się przygotowaniem deklaracji, a także zeznań o charakterze podatkowym. Niezwykle ważną rolą jest także pełnienie funkcji reprezentanta, bądź pełnomocnika osób, które są płatnikami, inkasentami bądź podatnikami. Taką rolę doradca podatkowy pełni wówczas, gdy toczą się przed organami postępowania dotyczące kwestii podatkowych.

Nie tylko podatki, ale także fundusze

Wbrew pozorom, na doradcy podatkowym spoczywa często ogromna odpowiedzialność. Współpracując z potężnymi firmami odpowiada za kwestie podatkowe. Warto także zaznaczyć, że doradca podatkowy posiada praktycznie takie same uprawnienia jak księgowy. Wobec tego jego wiedza jest na tyle obszerna, że można śmiało powierzyć mu zadania związane z finansami i księgowością. Posiadanie takiego specjalisty wiąże się także z szerokimi możliwościami rozwoju. Doradca podatkowy może zająć się między innymi pozyskiwaniem funduszy unijnych. To z kolei może w konsekwencji przełożyć się na przykład na zakup nowych urządzeń do biura.

Podsumowując umiejętności, jakie posiada doradca podatkowy w wielu sytuacjach może nam pomóc. Nie każdy posiada fachową wiedzę z zakresu prawa podatkowego. Wobec tego w sytuacji, w której nie do końca czujemy się pewnie, bądź nie jesteśmy w stanie prawidłowo zinterpretować zapisów prawa, warto zwrócić się do specjalisty. Warto pamiętać, że doradcę podatkowego obowiązuje tajemnica zawodowa. Nie należy obawiać się, iż jakiekolwiek dane, bądź osobiste informacje ujrzą światło dzienne.

Twój doradca podatkowy w Białymstoku

W naszym zespole mamy doskonałych specjalistów w tej dziedzinie. Dlatego proponujemy doradztwo podatkowe w Białymstoku na wysokim poziomie. W czasach często zmieniających się przepisów i niejednoznacznych interpretacji prawa doradca zorientowany w niuansach fiskalnych to ktoś na wagę złota. Dzięki stałemu dostępowi do jego fachowej wiedzy przedsiębiorca może zupełnie inaczej planować wydatki, podejmować inwestycje i rozwijać firmę. Sprawdź, ile możesz zyskać, konsultując się z osobą obeznaną z przepisami podatkowymi.