Poznajmy się,

Jesteśmy Kancelarią DBO Polska. Nasza działalność powstała w 2014r. Od początku istnienia kancelarii z pasją staramy się służyć naszym Klientom jak najlepszym doradztwem, wspomagać ich w wypełnianiu obowiązków podatkowych oraz aktywnie wspierać podczas problemów z organami sądowymi i administracyjnymi. Naszym celem jest zapewnienie klientom kompleksowego wsparcia w realizacji procesów biznesowych na każdym etapie działalności gospodarczej.

Nasze szeregi zasila zespół doświadczonych prawników, adwokatów, doradców, radców prawnych, ekonomistów oraz specjalistów z zakresu cen transferowych. Spółkę DBO Polska cechuje przede wszystkim rzetelna wiedza, profesjonalizm i jakość, a wykwalifikowany zespół ekspertów przekłada się na wysoki standard świadczonych usług i zadowolenie odbiorców. Chętnie dzielimy się wiedzą z Klientami organizując liczne szkolenia i konferencje. Ponadto nasza grupa kreatywnych i odważnych pracowników wspiera Klientów w sprawach nadzwyczajnych i wymagających nieszablonowego podejścia. Lubimy wyzwania i trudne sprawy, które przyczyniają się do doskonalenia posiadanych przez nas umiejętności oraz umożliwiają rozwój osobisty, a także zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych.

DBO Polska to firma o ugruntowanym stanowisku na rynku, a zakres jej działań rozciąga się na obszar całej Polski, jak również współpracę z Klientami zagranicznymi. Poza liczną ilością wygranych spraw sądowych jesteśmy niezwykle wyróżniani i doceniani w ogólnopolskich środowiskach prawno-podatkowych ,co daje nam jeszcze większą motywację do działania i rozwijania się.

Zadowolenie naszych klientów jest dla nas priorytetem, w zwiazku z tym przykładamy ogromną wagę do spraw naszych klientów.  Przede wszystkim zależy nam na zapewnieniu bezpieczeństwa prawnego naszym Klientom ,dlatego do każdej sprawy podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły.

Zespół Kancelarii DBO Polska.

Media o nas


Zajeliśmy 16 miejsce w Ogólnopolskim rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej.

DBO Polska sp. z o.o. działająca w ramach grupy DK Doradztwo z sukcesem zadebiutowała w rankingu zajmując w najliczniejszej kategorii średnie firmy (od 3 do 9 osób z uprawnieniami) – 16 miejsce !


Zostaliśmy wyróżnieni przez dziennik „Rzeczpospolitą” w XIII Ogólnopolskim Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego 2019 r.

za skuteczność w obronie podatników przed sądami administracyjnymi. Wśród 15 dostrzeżonych przez kapitułę orzeczeń znalazły się trzy sprawy prowadzone przez naszą kancelarię.Dodatkowo wskazać należy, iż w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego obejmującym największe i najskuteczniejsze kancelarie z całego kraju jesteśmy jedną z nielicznych firm z siedzibą poza Warszawą i jedYNĄ z Podlasia.

Nasi specjaliści


Dorota Kosacka

Doradca podatkowy. Ceniony wykładowca na organizowanych w całym kraju konferencjach i szkoleniach z prawa podatkowego. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu podatków, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa gospodarczego. Wybitny ekspert z zakresu prawa podatkowego oraz problematyki postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych. Specjalizuje się w szczególności w podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowym. Doświadczony, uznany i ceniony konsultant wielu firm, doradza klientom w skomplikowanych transakcjach gospodarczych, przeprowadza audyty podatkowe. Reprezentuje klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi, w tym Naczelnym Sądem Administracyjnym. Członek Rady Celno – Akcyzowej przy Ministerstwie Finansów I i II kadencji.

Dariusz Ćwikowski

Doktor nauk społecznych. W latach 2006-2011 Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Białymstoku i Warszawie. Ponad 20 lat pracy w organach podatkowych, w tym: inspektor kontroli skarbowej w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Białymstoku, kierownik Działu Opodatkowania Dochodów z Nieujawnionych Źródeł, inspektor w Wydziale Analiz UKS, kierownik Działu Kontroli Podatkowych w Podlaskim Urzędzie Skarbowym.Współautor opracowania dla Ministerstwa Finansów „Wytyczne dla urzędów kontroli skarbowej i urzędów skarbowych dotyczących postępowania w sprawie przychodów nie znajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych”. Wykładowca na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku i Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Trener w Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w zakresie procedur kontrolnych, analizy sprawozdań finansowych i metodologii analiz podmiotów, przestępstw podatkowych, ryzyka podatkowego. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu uchylania się od opodatkowania oraz bezpieczeństwa finansowego.

Magdalena Matan

Absolwentka prawa na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Radca prawny wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Białymstoku. Z DK Doradztwo Sp.z o.o. związana od 2015 r. Zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań, sprawami z zakresu prawa spółek handlowych, w tym rejestracją podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz sprawami z prawa podatkowego i sądowo-administracyjnego. Uczestniczy w badaniach stanu prawnego nieruchomości (due diligence) oraz w procesach przekształceń spółek prawa handlowego i likwidacji przedsiębiorców.

Bogdan Olszewski

Doświadczony specjalista z zakresu prawa podatkowego i prawa gospodarczego, a także informatycznych systemów księgowych. Konsultant podatkowy, autor artykułów o tematyce prawnopodatkowej. Współautor kilkudziesięciu publikacji książkowych, m.in. “VAT od 1 lipca 2015 r.”, “Samochody w firmie od 1 kwietnia 2015 r.”, “Leksykon podatku dochodowego od osób prawnych 2015”, “Opodatkowanie. Transakcje wewnątrzwspólnotowe, eksport, import 2015”, “Leksykon pracodawcy 2015”, “Leksykon świadczeń ZUS 2015”, “Leksykon działalności gospodarczej 2008”, “Dochody uzyskane za granicą 2014”.Prezes zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Podatkowego.